Site Overlay

FAQ

Kilka osób z mojej drużyny chce pojechać na Jamboree, ale na pewno nie uda nam się zebrać całego zastępu
Zastęp musi liczyć 9 uczestników i 1 opiekuna. Spróbujcie poszukać osób w podobnej sytuacji w swoim hufcu, sąsiednich środowiskach lub chorągwi. Możecie też dać ogłoszenie w grupie reprezentacji.

Chcę pojechać na Jamboree, ale w moim środowisku nie ma chętnych osób, z którymi można by było stworzyć zastęp
Nie prowadzimy rekrutacji indywidualnej. W pierwszej kolejności sprawdź, czy w sąsiednich środowiskach (w hufcu/chorągwi) nie tworzy się właśnie zastęp, do którego możesz dołączyć.

W dniu rozpoczęcia zlotu będę miał skończone 13/18 lat, czy mogę wziąć udział w zlocie jako uczestnik?
Pełnoletnimi uczestnikami Ej2020+1 mogą być tylko osoby zgłoszone w patrolach w pierwotnej rekrutacji (przed przełożeniem Zlotu). Pozostałe pełnoletnie osoby zachęcamy do wzięcia udziału w Zlocie jako IST.

Czy mogę się zgłosić jako patrolowa/y, jeśli nie spełniam wszystkich warunków (wiek, stopień instruktorski) w momencie zgłoszenia.
Tak, jeżeli warunki zostaną spełnione przed Jamboree (osiągniesz pełnoletność przed 1 sierpnia 2021 i masz otwartą próbę instruktorską z terminem zamknięcia przed rozpoczęciem zlotu).

Czym jest IST i jak mogę zostać członkiem IST
IST – International Service Team – to międzynarodowy zespół osób, które wykonując różne prace w trakcie zlotu będą dbały o jego prawidłowy przebieg. Warunki konieczne do spełnienia oraz zasady zgłoszeń dostępne tu. W Katalogu Służb można sprawdzić i wybrać zadania do pełnienia w trakcie zlotu.

Wysłałam/em zgłoszenie przez formularz i nie przyszło żadne potwierdzenie
Odpowiedź na formularz nie jest automatyczna, więc weryfikacja może chwilę potrwać. Jeżeli odpowiedź nie przyjdzie po 10-14 dniach prosimy o kontakt na
pol@ej2020.org.

Ile kosztuje European Jamboree?
Koszty zlotu dla uczestnika to 700 zł + dojazd.
IST, w zależności od tury zgłoszeń płaci 200, 350 lub 500 zł.

Nie jestem harcerką/rzem, czy mogę wziąć udział w Jamboree?
Udział w zlocie mogą wziąć osoby należące do ZHP – sprawdź, czy w twojej szkole lub okolicy działa drużyna lub skontaktuj się z miejscowym hufcem by wstąpić do ZHP.

Copyright © 2021 Kontyngent polski. All Rights Reserved. | Catch Vogue by Catch Themes